СветСвет.Портал

Трамп тврди дека не му е потребен договор со Кина пред изборите во 2020.

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва изјави дека не е неопходно да се постигне трговски договор со Кина пред претседателските избори во САД во 2020 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close