СветСвет.Портал

Трамп разговараше со републиканците и демократите за оружјето

Американскиот претседател Доналд Трамп разговараше со републиканците и демократите за можни правни чекори во врска со контрола на оружјето, по уште едно масовно убиство во Тексас.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close