СветСвет.Портал

Трамп ќе го назначи Роберт О’Брајан на местото на Болтон

Американскиот претседател Доналд Трамп објави денеска дека ќе го назначи Роберт О’Брајан за наследник на отпуштениот советник за национална безбедност, Џон Болтон.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close