0_Web_АктуелноSvet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Тимерманс: Мнозинството мигранти во Европа доаѓаат од економски причини

Потпретседателот на Европската Комисија, Франс Тимерманс, изјави дека шеесет отсто од мигрантите во ЕУ не се бегалци, туку економски мигранти.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close