ЕвропаЕвропа.Портал

Телефонски разговор Џонсон – Меркел

Британскиот премиер Борис Џонсон се согласи со германската канцеларка Ангела Меркел да работи со енергија и одлучност за постигнување договор за Брегзит, соопшти неговиот портпарол.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close