0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Таткото на Макс Верстапен го кажа главниот услов за продолжување на договорот со Ред бул

Јос Верстапен, татко на пилотот на Ред бул, Макс Верстапен, кажа што ќе биде пресудно за неговиот син да потпише нов договор.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close