КултураКултура.ПорталОригинални текстови

Свечено отворено 40. издание на Фестивалот „Браќа Манаки“ во Битола

Синоќа во Битола на свечен начин беше отворено 40. јубилејно издание на Интернационалниот фестивал на филмската камера „Браќа Манаки“. Во преполната сала, во присуство на многубројни гости од светот на кинематографијата, се обрати и министерот за култура Хусни Исмаили, кој зборуваше за важноста на традицијата што ја негува овој фестивал во изминативе години и за значењето што успеа да го обезбеди во светски рамки.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close