0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Разрешен Јово Вангеловски, за в.д. претседател на Врховен суд избран Фаик Арслани

Судскиот совет на денешната седница го разреши претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски од функцијата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close