0_Македонија.ПорталПолитикаХроникаХроника.Портал

Судот во целост го објави решението со кое се казнува адвокатот Асмир Алиспајиќ

Основниот кривичен суд во Скопје во целост го објави решението со кое се казнува адвокатот Асмир Алиспајиќ за навреда на судијката Софија Лаличиќ, преку објава на својот Фејсбук профил, во која коментира случувања од главна расправа одржана на 4 септември 2019 година.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close