БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Студентите повторно не ѝ дозволуваат влез на ректорката на Универзитетот

Ректоратот на Универзитетот во Белград (БУ) и денеска е блокиран, а студентите од организацијата „1 од 5 милиони“, кои се наоѓаат во неговите простории, не сакаат да ги напуштат сè додека не се исполнат нивните барања.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close