СветСвет.Портал

Студенти и средношколци протестираат во Хонгконг

Стотици студенти и ученици од средни училишта ја бојкотираат денеска наставата за да учествуваат на протестите во Хонгконг.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close