0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталГраѓански секторРепортажа

Странските туристи во Охрид сакаат активен одмор, им се восхитуваат на убавините на Галичица

Повеќето странски туристи во Охрид преферираат активен одмор, па одлучуваат да уживаат во недопрената природа на Галичица, погледот кон Охрид и Охридското Езеро. Доаѓаат добро информирани и со испланирана агенда, а одвојуваат еден ден за да пропешачат. Имаат на располагање три тури, од девет, 12 и 18 километри, а ја избираат најчесто првата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close