0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Средба со сопствениците на викендички во туристичката населба Суви Лаки

Остварена нова средба помеѓу сопствениците на викендички во туристичката населба Суви Лаки и претставници на Општина Берово. Градоначалникот Звонко Пекевски, кој присуствуваше на настанот, истакна дека цел на разговорите била динамиката на решавање на комуналните проблеми во населбата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close