БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Спиропали го обвини Мета дека е дел од сценарио за дестабилизација на Албанија

Портпаролката на албанската Владата во исто време и министерката за односи со Парламент, Елиса Спиропали,го обвини шефот на државата Илир Мета дека бил дел од сценарио за дестабилизација на Албанија

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close