0_Магазин.ПорталСемејство

Сопругот на најстарата прворотка на светот преживеа срцев удар

Индиската двојка се венчала 1962 година. Цели 57 години се обидувале да имаат дете, а жената забременила во јануари годинава. Таа е највозрасната жена во историјата која станала мајка.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close