Општински вестиСкопје

Со помош на светски експерти се гради вакуум канализацијата во Јурумлери, прва во земјава

Во консултација со светски експерти се реализира изградбата на вакуум канализацијата во Јурумлери, информираат од Општина Гази Баба.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close