0_Спорт.ПорталSport.SlajderРакомет

Скубе во тимот на колото во ЛШ

Организаторот на играта на Вардар, Сташ Скубе, се најде во дрим-тимот на првото коло од Лигата на шампионите. Словенецот имаше значаен придонес во триумфот на „црвено-црните“ во саботата на гостувањето кај Монпелје. Скубе го заврши натпреварот со седум гола.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close