ЕвропаЕвропа.Портал

Сијарто ги критикува плановите на Лајен, за Фронтекс вели дека е патничка агенција

Шефот на унгарската дипломатија Петер Сијарто изјави дека не е задоволен со миграциските планови на новоизбраната претседателка на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close