Дописници МКДОпштински вести

Штипскиот градоначалник ѝ даде поддршка на кампањата „МојДДВ“

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, се приклучи во кампањата „МојДДВ“ и истакна дека мерката поврат на 15 проценти од пресметаниот ДДВ е од исклучително значење и за граѓаните и за државата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close