0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Штип се подготвува за големата показна вежба при елементарни непогоди

Штипските локални институции се подготвуваат за големата показна вежба или акција на координираност помеѓу општинските сили за заштита и спасување заедно со регионалните и државните сили за заштита и спасување при елементарни непогоди.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close