Останато

Шест медали за Триоги рејсинг на натпревари во Србија и во Бугарија

Со вкупно шест медали, од кои четири златни, триатлон-клубот „Триоги рејсинг“ од Скопје се врати деновиве од две меѓународни натпреварувања. Станува збор за Отвореното првенство на Сремска Митровица, Србија, и „Триекстрим куп“ што се одржа во Пловдив, Бугарија.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close