СветСвет.Портал

Шеснаесетмина уапсени за кражба на илјадници кучиња во Виетнам

Шеснаесет члена на една банда се уапсени, а 51 куче се спасени во истрагата за кражба на илјадници кучиња низ северен Виетнам, соопшти денеска полицијата, а пренесе ДПА.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close