Политички партии

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ бара единствено бегство од законот за сите обвинети

Тимот на СДСМ на синоќешната лидерска средба понудил формирање нова обвинителска институција којашто ќе гони висока корупција за сите нови случаи, како што соопштуваат од СДСМ, за да се гарантира правната држава, а предложиле и првиот човек на таа институција да го предлага опозицијата, но тоа било одбиено од ВМРО-ДПМНЕ.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close