СветСвет.Портал

САД воведоа санкции против три хакерски групи од Северна Кореја

Американското Министерство за финансии соопшти дека вовело санкции против три севернокорејски хакерски групи кои наводно биле вмешани во напади и учествувале во „Вонакрај“ (WannaCry) нападот за откуп на средства и хакирање на меѓународни банки и сметки на клиенти.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close