СветСвет.Портал

САД и Белорусија ќе разменат амбасадори по десетгодишна пауза

САД и Белорусија ќе воспостават целосно дипломатски односи и ќе разменат амбасадори повторно, објави денеска висок американски дипломат, кој е во посета на главниот град на Белорусија, Минск.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close