Дописници СветСвет

САД ја преземаат иницијативата во Централна Азија и Авганистан, уште испораки на Ф-35

Од американскиот Стејт департмент синоќа изјавија дека постои голем интерес помеѓу партнерите за испорака на допoлнителен број на ловци Ф-35, и дека САД се обидуваат да ја истиснат Русија од централно-азиските маршрути на снабдување.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close