СветСвет.Портал

САД ја прекинуваат директната помош за Авганистан

САД ја прекинуваат директната помош за Авганистан од над 160 милиони долари поради недостиг на конкретни правила на авганистанската Влада и поради неефективна борба со корупцијата, изјави денеска државниот секретар на САД, Мајк Помпео.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close