ЕвропаЕвропа.Портал

Руски граничари повредени при напад на севернокорејски рибокрадци

Тројца руски граничари се повредени откако биле нападнати од рибокрадци од Северна Кореја во Јапонско Море

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close