ЕвропаЕвропа.Портал

Руски активист осуден на четири години затвор

Суд во Москва осуди на четири години затвор член на Окружна изборна комисија поради кршење на закон за улични протести.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close