0_Магазин.ПорталЗанимливости

Русија: Со осветена вода против алкохолизмот (видео)

Руски свештеници истуриле цели 70 литри осветена вода од авион што прелетувал над градот Твер, близу Москва, по повод Денот на трезвеноста. Во авионот имало и свети мошти, како и икони на Света Богородица и Јован Претеча, за коишто свештениците веруваат дека ќе ги избават алкохоличарите од искушенијата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close