ЕвропаЕвропа.Портал

Русија ќе ги вооружи космонаутите за да ги заштити од диви животни

Русија ќе ги вооружи своите космонаути со специјален пиштол што треба да ги заштити од диви животни доколку слетаат во оддалечени и ненаселени места, изјави денеска директорот на Руската вселенска агенција Дмитриј Рогозин.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close