Фудбал

Роналдо донесе победа за Јувентус над Верона

Иако важеше за голем фаворит, Јувентус вечерва ја совлада Верона само со 2:1. Најзаслужен з атриумфот на шампионот беше Кристијано Роналдо кој го постигна победничкиот погодок во 49.минута од пенал.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close