BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Rohani: Sulmi ndaj Arabisë Saudite është mbrojtje legjitime

Presidenti iranian Hasan Rohani deklaroi mbrëmë se sulmet paraprake me dron ndaj burimeve saudite të naftës kanë qenë "mbrojtje dhe kundërsulm legjitim" i luftës të cilën e udhëheqë koalicioni nga Riadi në Jemen.

Back to top button
Close