Дописници СветСветСвет.Портал

Републиканците добија конгресмен повеќе на прегласување во Северна Каролина

Републиканецот Дан Бишоп победи синоќа во прегласување во деветти конгресен дистрикт во Шарлот, Северна Каролина, извојувајќи тесна побада над својот демократски соперник.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close