0_Спорт.ПорталSport.SlajderРезултатиФудбал

Реми на отворањето на седмото коло од ПМФЛ

Нерешено 1:1 заврши натпреварот одигран попладнево во Велес меѓу домаќинот Борец и гостите од Скопје, Работнички. Со оваа средба е отворено 7. коло од Првата македонска фудбалска лига.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close