КултураКултура.Портал

Реконструкција на скалите и платото пред Музејот на современа уметност во Скопје

Вкупно 600.000 денари ќе донира претседателката на Управниот одбор на Еуролник осигурување, Олга Костовска, за реконструкција на приодните скали и платото на Музејот на современа уметност во Скопје (МСУ).

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close