0_Македонија.ПорталПолитика

Расправа по Предлог-законот за Академијата за судии на Комисијата за политички систем

Членовите на власта и на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на денешната седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците со меѓусебни препукувања за Предлог-законот за Академијата за судии и јавни обвинители.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close