0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Рашфорд: Се влошува состојбата со расизмот во фудбалот

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд смета дека ситуацијата со расизмот во фудбалот се влошува. Фудбалерот по натпреварот од третото коло од шампионатот на Англија со Кристал Палас (1:2) беше подложен на расни навреди. На тој натпревар Рашфорд не реализира пенал.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close
Close