ЕвропаЕвропа.Портал

Ракета лансирана од руска подморница погоди цел оддалечена 350 километри (видео)

Руската нуклеарна подморница Омск лансира ракета во Тихи Океан

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close