Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Прва средба на Јункер со премиерот Борис Џонсон

Претседателот на Европската Комисија во заминување, Жан Клод Јункер, ќе се сретне со Борис Џонсон за првпат во својство на премиер. Средбата ќе се одржи во Луксембург.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close