0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - SllajderMakedonija.SlajderPolitikëVideo

Protestë e punonjësve shëndetësorë: Dhuna nuk është zgjidhje për problemet

Nën moton "Stop dhunës mbi punonjësit shëndetësorë" sot paradite në qarkun e Qendrës Klinike është mbajtur protestë në organizim të Asociacionit të Specializantëve dhe Mjekëve të Rinj, si rezultat e serisë së sulmeve të cilat kanë ndodhur  periudhën e kaluar mbi punonjësit mjekësorë nga ana e pacientëve dhe  familjarëve të tyre. Ata problemin e shohin në apatinë politikë, moskujdesin dhe inercinë ndaj sistemit shëndetësor, i cili, thonë, në mënyrë të vazhdueshme shkatërrohet.

Back to top button
Close