БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Протест на учениците во Атина против климатските промени

Некои ослободени од настава од професорите, други по цена да добијат неоправдани изостаноци, но со одобрение и поддршка од родителите, и едните и другите со плакати во рацете и порака дека треба сите да придонесеме за спас на планетата.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close