Дописници МКДОпштински вести

Протест и на вработените во тетовската клиничка болница

Лекари, медицински сестри и друг персонал од Клиничката болница во Тетово денеска половина час протестираа со цел да укажат на потребата да се спречи насилството врз вработените во здравствениот сектор. Тие се собраа во кругот на клиничка болница и на половина час ја прекинаа нивната работа.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close