0_Македонија.ПорталВидеоПолитика

Прославата на 8 Септември – Денот на независноста во Скопје (во живо)

Боите на независноста денеска се насекаде низ Градскиот парк во Скопје. Ја славиме независноста, да живее Република Северна Македонија.

Скопје, 8 септември 2019 (МИА) – Боите на независноста денеска се насекаде низ Градскиот парк во Скопје. Ја славиме независноста, да живее Република Северна Македонија. 🇲🇰. Пред почетокот  на прославата владината делегација предводена од премиерот Зоран Заев имаше средба со повеќе граѓани присутни на прославата.

Во живо: Обраќање по повод Денот на независноста – 8ми Септември 🇲🇰

Posted by Zoran Zaev on Недела, 08 септември 2019

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close