Svet.SlajderСветСвет.Портал

Продолжува политичката неизвесност по изборите во Израел

Речиси конечните резултати од предвремените парламентарни избори во Израел, што денеска ги објави Изборната комисија, укажуваат на политички застој. Ниту една од двете водечки партии не може да формира владејачка коалиција.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close