БизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономија

Привршува откупот на слива во Пијанечко-малешевскиот регион

Привршува откупот на слива во Пијанечко-малешевскиот регион. Цените годинава варираа, но како што соопштија повеќе земјоделци, возависност од квалитетот, модрата слива се откупуваше од 9 до  13 денари за килограм.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close