Дописници МКДОпштински вести

Прилеп ќе ја одбележи Европската недела на мобилност

Прилеп ќе ја одбележи Европската недела на мобилност што се одржува од 16 до 22 септември и тоа со активности посветени на подигнувањето на јавната свест за користењето на алтернативните начини на движење и превоз.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close