СветСвет.Портал

При напад во Јемен загинаа пет војници, а 13 се повредени

Во експлозија на бомба чија мета бил воен конвој загинаа пет припадници на јеменската армија, а 13 се повредени. Поголем број од настраданите војници биле Саудијци

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Таг
Back to top button
Close