Дописници МКДОпштински вести

Презентирана студија за одржливо управување со биоразградлив отпад во Вардарски плански регион

Студија за одржливо управување со винскиот и друг биоразградлив отпад во Вардарски плански регион беше презентирана денеска во Велес, во рамки на проектот „Биореал“. Студијата ја изработи ЕПИ Центар Интернационал, во рамки на проектот од ИПА програмата за прекугранична соработка меѓу Северна Македонија и Грција, а за потребите на ЈКП „Дервен“ од Велес.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close