Дописници МКДОпштински вести

Претставници од Здружението за турско-македонско пријателство во посета на Делчево

Откако пред повеќе од половина век, поголема група македонци-муслимани се иселија од Делчевско, нивни потомци се враќаат во родното место, најмногу поради желбата да го видат родното огниште на своите родители, но и поради можноста да инвестираат во Делчевско. Таков е примерот и со бизнисменот Енгин Џенгер, кој со цел разгледување на потенцијалните можности за инвестирање во индустриската зона, деновиве со претставници на здружението за Турско-македонско пријателство, е во посета на делчевскиот регион.

Целосната вест е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на АД „МИА“ – Скопје.
Доколку сакате да се претплатите, контактирајте со oдделот за маркетинг на АД „МИА“ – Скопје.

Back to top button
Close